YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[1] Bina Yapımı [6] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [9] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] Hizmet Alımı
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
ZANZİBAR (ZENGİBAR) VAKIFLAR HEYETİNİ AĞIRLADIK
 
 
Zanzibar (Zengibar) Vakıflar Heyetini Ağırladık..

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAKIFLARA DAİR BİLGİ VE TECRÜBELERİNİ DÜNYA ÜLKELERİYLE PAYLAŞMAYA DEVAM EDİYOR
 
Zanzibar (Zengibar) Vakıflar Heyetini Ağırladık
 
Tanzaya’ya bağlı özerk bir ada yönetimi olan ve nüfusunun %99’nu Müslümanların oluşturduğu Zanzibar’ın Vakıflar İdaresi Genel Sekreteri Abdallah Talib Abdallah ve beraberindeki heyet Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler. Heyet Başkanı Abdallah, Dışilişkiler Daire Başkanı  Davut Gazi Benli tarafından kabul edildi.
 
 Genel Sekreter Abdallah, kabulde yaptığı konuşmada; Zanzibar’ın, Mekke’nin fethinden önce, bir grup müslümanın Habeşistan’a hicreti esnasında İslam’ı kabul eden ilk Müslümanlardan olduğunu belirtti. Adanın, yüzyıllardır kurulan binlerce vakıf vasıtasıyla, Afrika müslümanları için bir eğitim merkezi haline geldiğini, 18 ve 19. yüzyıllarda adeta bir vakıf cenneti olduğunu, ancak, 20. yüzyılda siyasi nedenlerle vakıfların tamamen yok edildiğini belirden Abdallah,  2007 yılından sonra çıkarılan vakıflar kanunu ile yeniden bir vakıflar yönetimi oluşturulduğunu ve belgelerine ulaşılabilen vakıf emlakinin vakıfları adına kayıt edildiğini ifade etti. . Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün, Sudan ve Cibuti gibi komşu ülkelerin vakıflar teşkilatlarının geliştirilmesi ve o ülkelerdeki vakıf mallarının değerlendirilmesi için gerekli fizibilite çalışmalarına yardım ettiği bilgisini aldıklarını, Zanzibar Vakıflarının geliştirilmesi için de “know-how” desteği talep ettiklerini anlatan Abdallah, Zanzibar’da bulunan vakıf emlakinin değerlendirilmesi konusunda acilen ülkelerine uzman desteği gönderilmesini talep etti.
 
Dışilişkiler Daire Başkanı Davut Gazi Benli, Afrika müslümanlarının gözbebeği olan Zanzibar’dan gelerek Genel Müdürlüğümüze teşrif eden kardeşlerimizi ağırlamaktan büyük onur duyduklarını, vakıflar alanındaki her türlü tecrübelerini kardeş Zanzibar vakıflar teşkilatına aktarmayı bir borç bildiklerini ifade etti ve son yıllarda ülkemizde vakıflar alanındaki gelişmelerin İslam Dünyasındaki vakıf teşkilatlarının ilgi odağı haline geldiğini, pek çok ülke vakıflar teşkilatları için eğitim programları organize ettiklerini, Zanzibar vakıfları için de benzer bir çalışmaya hazır olduklarını belirtti. 
 


Fotoğraf Galerisi
01
02
03