YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [4] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
KIBRIS TÜRK İSLAM ESERLERİ MÜZESİ AÇILIŞI
 
 
Kıbrıs Türk İslam Eserleri Müzesi, 24 Mayıs 2013 tarihinde ziyarete açılmıştır. Açılış K.K.T.C. Başbakanı Sayın İrsen KÜÇÜK tarafından yapılmıştır.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi ile T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Lefkoşa’da bir müze kurulmasına karar verilmiş ve 2010 yılında çalışmalara başlanılmıştır. Müzeler Müdürü Suzan Bayraktaroğlu başkanlığında sanat tarihçiler, mimarlar, mühendis ve teknikerden oluşan bir heyet tarafından yürütülen çalışmalar sonrasında, Kıbrıs Türk İslam Eserleri Müzesi, 24 Mayıs 2013 tarihinde ziyarete açılmıştır. Açılış K.K.T.C. Başbakanı Sayın İrsen KÜÇÜK tarafından yapılmıştır. Açılışa Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar, TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, TC Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Sanat Eserleri ve Yapı İşler Dairesi Başkanı Suat Faruk Giray, TC Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Müzeler Müdürü Suzan Bayraktaroğlu, Tekniker Soner Uğurlu, Vakıf Uzmanı Halil İbrahim Sezer, Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi Yönetim Kurulu Başkanı Işılay Arkan ve davetliler katılmıştır.

 Müzede Kıbrıs’taki vakıf camilerinden toplananlarla, Kıbrıs Vakıflar İdaresinde korunan halı, kilim, tombak şamdan, şamdan mumu, ferman, berat, vakfiye ve çeşitli ahşap ve deri eserler sergilenmektedir.

 Müzede, Türkçe ve İngilizce dillerinde elektronik rehber, nem ayarlama sistemi, iklimlendirme sistemi, kamera ile kontrol sistemi, emniyet alarmı, yangın alarmı ve bilgilendirmeler için LCD TV bulunmaktadır.

 Açılış törenini izlemek için tıklayınız...

 Fotoğraf Galerisi
1
2
3
4
5