YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [4] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
SARAYBOSNA İSABEY HAMAMI RESTORASYONUNA BAŞLANDI
 
 
Genel Müdürlüğümüz ile Bosna-Hersek İslam Birliği, Saraybosna Vakıflar Müdürlüğü arasında...

SARAYBOSNA İSABEY HAMAMI RESTORASYONUNA BAŞLANDI
 
Genel Müdürlüğümüz ile Bosna-Hersek İslam Birliği, Saraybosna Vakıflar Müdürlüğü arasında Türk kültürünün korunması ve yaşatılması için Bosna-Hersek, Saraybosna’da bulunan İsa Bey Hamamı’nın aslına uygun olarak bakım, onarım, restorasyon ve konservasyonunun yapılması konusunda 09.12.2011 tarihinde yapılan işbirliği protokolü kapsamında 05/02/2013 tarihinde restorasyon uygulama ihalesi yapılmıştır.
 
12.03.2013 tarihinde İş İdaresi Komisyonu Başkanı Suat Faruk Giray’ın başkanlığında Vakıflar Genel Müdürlüğü teknik kontrollük heyetinin ve yüklenici firma olan Er-Bu İnş. ve Tic.A.Ş.nin de hazır bulunduğu görüşmede Saraybosna Vakıflar Müdürü Hfz.Senaid Zajimovic ile bir araya gelinmiş ve iş yeri teslimi yapılarak restorasyon çalışmaları başlatılmıştır.
 
1.774.000,00 TL. Sözleşme bedelli İsa Bey Hamamı restorasyon çalışmalarının 2014 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır.