YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [5] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ADNAN ERTEM KOSOVA DEVLET ARŞİVLERİ...
 
 
30 Ekim 2012 tarihinde Kosova’da imzalanan Vakıflar Genel Müdürlüğü vakıf arşivleri ile Kosova Devlet Arşivleri arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde yapılan çalışmaları yerinde incelemek amacı ile, Rame Manaj başkanlığındaki heyet,..

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ADNAN ERTEM
Kosova Devlet Arşivleri Kurumu Başkanı ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı
 
 
30 Ekim 2012 tarihinde Kosova’da imzalanan Vakıflar Genel Müdürlüğü vakıf arşivleri ile Kosova Devlet Arşivleri arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde yapılan çalışmaları yerinde incelemek amacı ile, Rame Manaj başkanlığındaki heyet, Genel Müdürlüğümüzün davetlisi olarak üç günlük bir Ankara ziyareti gerçekleştirdi.
 
Ziyaret esnasında Kosova Heyeti, vakıf arşivimizde yürütülmekte olan, Kosova vakıflarına ilişkin belgelerin çıkarılması, digitalize edilmesi ve Arnavutçaya tercüme edilerek yayınlanması konusundaki çalışmaları yerinde incelediler.
 
Heyet, Genel Müdürümüz Dr. Adnan Ertem tarafından da kabul edildi. Kabulde konuşan heyet Başkanı Kosova Devlet Arşivleri Kurumu Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Rame Manaj, çiçeği burnunda bağımsız bir devlet olan Kosova’nın tarihinin ve üzerinde bulunduğu coğrafyanın değerinin yeniden ve doğru tespit edilmesinin, Sırbistan’dan bağımsızlığını kazanmasında en önemli önceliği oluşturduğunu, bu nedenle Kosova Devlet Arşivleri Kurumunun Kosova’nın en stratejik kurumlarından biri olduğunu anlattı. Bu çerçevede, Vakıflar genel müdürlüğü arşivlerinde ortaya çıkacak olan bilgi ve belgelerin ülkelerinin geleceğinde hayati önem taşıdığını vurguladı.
 
Kabulde söz alan Genel Müdürümüz Dr. Adnan Ertem’de Kardeş Kosova Cumhuriyeti için elimizden gelen her şeyin yapılacağını, Kosova’nın bağımsız bir Cumhuriyet olarak ülkeler arenasında hak ettiği yere ulaşacağını ifade etti. Vakıflar arşivindeki çalışmaların bir yıl içerisinde tamamlanacağını, böylelikle, Kosova’nın tarihine ilişkin gerçeklerin ortaya çıkmış olacağını, Kosova’nın Müslüman Arnavutların çoğunlukta olduğu bir Osmanlı beldesi olduğu bütün dünyanın  bir kez daha göreceğini söyledi.
 
Kosova Heyeti ayrıca, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü ile Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nü de ziyaret ettiler.