YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [5] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
VAKIF ARŞİVLERİ PROTOKOLÜ KOSOVA’DA İMZALANDI
 
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Kosova Arşivleri Devlet Kurumu arasında Kosova’da bulunan vakıfların arşiv belgelerinin ortaya çıkarılması..

 
 
 
VAKIF ARŞİVLERİ PROTOKOLÜ KOSOVA’DA İMZALANDI
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Kosova Arşivleri Devlet Kurumu arasında Kosova’da bulunan vakıfların arşiv belgelerinin ortaya çıkarılması, tasnif ve dijitalize edilmesi ile Arnavutçaya çevrilip yayınlanması konusunda hazırlanan iş birliği protokolü, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem ve Kosova Arşivleri Devlet Kurumu Başkanı Rame Manaj tarafından Kosova’nın Başkenti Priştine’de imzalandı.
 
            İmza töreninde yapılan konuşmalarda genç Kosova Cumhuriyeti’nin tarihine ilişkin olarak Osmanlı vakıf belgelerinin ortaya çıkarılmasının önemine vurgu yapıldı. Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, kardeş Kosova Cumhuriyetinin tarihinin aydınlanmasında ve Kosova’daki vakıf eserlerine sahip çıkılmasında Genel Müdürlüğümüzün gerekli çalışmaları azami ölçüde yapacağını ifade etti.
 
            Her iki kurum arasında uzman arşiv personelinin değişimini de ihtiva eden protokolün iki yıl sürmesi ön görüldü. Kosova Arşivleri Devlet Kurumu Başkanı Rame Manaj ise Türkiye’nin desteğini her zaman yanlarında hissetmekten ve Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem’i Priştine’de görmekten dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti.
 
Dr. Adnan Ertem ve beraberindeki heyet ayrıca Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Sayın Mahir Yağcılar tarafından da kabul edildi.