YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[1] Bina Yapımı [6] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [9] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] Hizmet Alımı
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
MUSE-TRAIN DÜNYA KÜLTÜR BAŞKENTİ ISTANBUL’DA..
 
 
Genel Müdürlüğümüz tarafından Ankara Vakıf Eserleri Müzesi, Romanya Sibiu Brukenthal Milli Müzesi ve Avusturya Viyana Etnografya Müzesi ortaklığında...

 
MUSE-TRAIN DÜNYA KÜLTÜR BAŞKENTİ ISTANBUL’DA
 
 
Genel Müdürlüğümüz tarafından Ankara Vakıf Eserleri Müzesi, Romanya Sibiu Brukenthal Milli Müzesi ve Avusturya Viyana Etnografya Müzesi ortaklığında 11 aydır yürütülmekte olan Sivil Toplum Hizmeti: AB – Türkiye Kültürlerarası Diyalog Müzeler Hibe Programı (ICD-MUSE) Müze Profesyonelleri İçin Çok Taraflı Eğitim (MUSE-TRAIN) Projesine, 5-7 Eylül 2012 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen kapanış programı ile son verildi.
 
Kapanış Programının Açılışı ve “Kültürlerarası Diyalog” konulu Panel 05 Eylül 2012 tarihinde İstanbul’da asırlarca Mevlana’nın barış ve hoşgörü ikliminin yaşandığı tarihi Yenikapı Mevlevihanesi’nde bulunan Medeniyetler İttifakı Enstitüsünde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile düzenlendi.
 
Açılış konuşmasını Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hikmet Özdemir’in yaptığı programda, Genel Müdür Yardımcımız ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Burhan Ersoy projeye ilişkin bilgiler verdi.

     Yapılan protokol konuşmaları ve plaket takdimlerinin ardından, yöneticiliğini Kültür ve Turizm Bakanlığı Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Dr. Fahri Atasoy’un yaptığı “Kültürlerarası Diyalog Paneli”ne konuşmacı olarak, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğretim üyelerinden ve Medeniyetler İttifakı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Şentürk, Mimarlık ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İbrahim Numan’ın yanı sıra Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıf Uzmanı Mahir Polat katıldı.
 
Kapanış Programına, İstanbul I. ve II. Bölge Müdürlüklerinin ev sahipliğinde, proje faaliyetlerinin değerlendirildiği, oluşturulan işbirliklerinin devamını sağlayacak olası yeni işbirliği fikirleri ve projelerin tartışıldığı toplantılar ile devam edildi.
 
8500 yıllık bir kültür mirasını barındıran, dünya medeniyet tarihinde evrensel ve eşsiz bir imge olan dünya kültür mirası İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtıldığı geziler de program içerisinde yer aldı. Bu sayede dünya mirası olan İstanbul’u yurt dışından gelen ortaklarımız da yakından tanıma fırsatı bulmuş oldu.


Fotoğraf Galerisi
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18