YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[1] Bina Yapımı [5] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [2] Bina Onarımı [6] Kiralık Gayrimenkuller [1] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] Hizmet Alımı
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, İLK KEZ, SINIR ÖTESİNDEKİ VAKIF ESERLERİNDEN BİRİNİ RESTORE EDECEK
 
 
SARAYBOSNA’DA BULUNAN İSA BEY HAMAMININ RESTORASYONU İÇİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE BOSNA HERSEK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİR İLK’E DAHA İMZA ATTI.
 
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, İLK KEZ, SINIR ÖTESİNDEKİ VAKIF ESERLERİNDEN BİRİNİ RESTORE EDECEK.
 
SARAYBOSNA’DA BULUNAN İSA BEY HAMAMININ RESTORASYONU İÇİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE BOSNA HERSEK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.
 
 
Genel Müdürlüğümüzce ilk defa; Osmanlı Coğrafyasında inşa edilmiş ancak bugün ülkemiz sınırları dışında kalmış bir vakıf eserinin restorasyonu gerçekleştirilecek.
 
15. yüzyılda Saraybosna’da inşa edilen bir vakıf eseri olan İsa Bey Hamamı restorasyonu için bir süredir devam eden ön çalışmaların tamamlanmasının ardından Hamamın kapsamlı restorasyonu için düzenlenen protokol Saraybosna’da 9 Aralık 2011 Cuma günü imzalandı.
 
Genel Müdürlüğümüz daha önce, TİKA ile işbirliği yapmak suretiyle ülkemiz sınırları dışındaki birçok Osmanlı eserinin restorasyonuna teknik destek sağlamıştı. İsa Bey Hamamı restorasyonunda ise başından sonuna kadar tüm restorasyon süreci, finansmanı dahil olmak üzere Genel Müdürlükçe gerçekleştirilecek.
 
Protokolün imzalanması ve İsa Bey Hamamının restorasyonu ile ilgili çalışmalar Bosna Basınında da yer aldı.