YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[1] Bina Yapımı [6] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [9] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] Hizmet Alımı
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
VAKIFLAR TOPLANTISI
 
 
Vakıflar Mevzuatı ve Vakıf Varlıklarının Değerlendirilmesi konulu bir panel düzenlenmiştir.

30 Kasım 2011 tarihinde  saat 10:00-14:00 arası Vakıflar Genel Müdürlüğünün himayesinde ve Türkiye Kurumsal Yatırımcı ve Yöneticiler Derneğinin (TKYD) ev sahipliğinde İstanbul’da Grand Hyatt İstanbul Otelde, “Vakıflar Mevzuatı ve Vakıf Varlıklarının Değerlendirilmesi” konulu panel düzenlenmiştir.

 

Toplantıya Vakıflar Genel Müdürlüğü, SPK ve TKYD yöneticileri ile İstanbul’da faaliyet gösteren ve gelir büyüklüğü bakımından ilk dörtyüz arasında bulunan yeni vakıfların tensilcileri ile TKYD üyesi portföy şirketlerinin yetkilileri katılmıştır.

 

Toplantıda açılış konuşmaları;

Sayın Gür ÇAĞDAŞ – TKYD Başkanı – “TKYD’nin kurumsal yatırımcıların gelişmesini ve ülke ekonomisine katkılarını artırmayı misyon edindiğini, kurumsal sermayenin artmasıyla  uluslararası alanda etkinliğinin artacağını ve bu kapsamda vakıf varlıklarının ülke ekonomisine kazandırılmasını sağlamak amacıyla vakıflarla ortak paylaşım içinde olmayı planladıklarını belirtti.”

Sayın Dr. Adnan ERTEM - Vakıflar Genel Müdürü-  “Vakıfların Türkiye’de menkul-gayrimenkulleri ile büyük bir öneme sahip olduğunu, Vakıflar Genel Müdürlüğünün de vakıfların hizmet ve yükümlülüklerine ilişkin tüm çalışmalarını vakıflar kanununun kendisine vermiş olduğu yetki çerçevesinde takip ettiğini belirtti.”

Sayın Prof. Dr. Vedat AKGİRAY – SPK Başkanı- “Vakıf varlıklarının ülke ekonomisine katkılarının olduğunu, Kurumsal yatırımın yaygınlaştırılması için TKYD’nin büyük çabalar sarf ettiğini, düzenleyici kurum olarak SPK’nın da vakıflara her tülü desteği vermeye hazır olduğunu belirtti.”

            Tarafından yapılmıştır.

 

“Vakıflar Mevzuatı ve Vakıf Varlıklarının Değerlendirilmesi” konulu panelde ise;

Moderatör: Dr. Gürman TEVİK – Yönetim Kurul Üyesi - TKYD

Adnan ER – Vakıf Hizmetleri Daire Başkanı - Vakıflar Genel Müdürlüğü

                     (Vakıflar mevzuat - 5737 sayılı Vakıflar Kanunun ile getirilen yeni düzenlemeler ve bu düzenlemeler doğrultusunda vakıfların varlıklarının nasıl  değerlendirebilecekleri)    

Bekir Sıtkı Şafak- Başkan Yardımcısı- Sermaye Piyasası Kurulu

                                              (SPK Mevzuatı ve dünyadaki vakıfların yatırımlarının nasıl değerlendirdikleri)

            Ali ÇİÇEN – Daire Başkanı - Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü

                                    (Vakıflarda vergi- vergi  muafiyeti )

            Dr. Alp KELER- Yönetim Kurul Üyesi – TKYD

                                           (TKYD üyesi portföy şirketleri hakkında bilgi ve portföy şirketlerince  Vakıf varlıklarının nasıl değerlendirebileceği)

 

            Konuları toplantıya katılan vakıf temsilcilerine anlatılmıştır.

            Toplantı soru-cevap bölümü ile tamamlanmıştır.

 Fotoğraf Galerisi
Genel Müdürümüz Dr. Adnan Ertem
Gür Çağdaş - TKYD Bşk.
Panel
Prof.Dr.Vedat Akgiray - SPK Bşk.