YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [5] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
Vakıflar için Beyanname Kolaylığı
 
 
Vakıflar için Beyanname Kolaylığı (Anadolu Ajansı Haberi)

Yeni vakıflar, mülhak vakıflar ve cemaat vakıfları, zorunlu yıllık beyannamelerini artık elektronik ortam üzerinden verebilecek. Vakıflar Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, 5737 sayılı Vakıflar Kanunu'nun 32. maddesi uyarınca, Vakıflar Genel Müdürlüğüne beyanda bulunmaları gereken Medeni Kanun hükümlerine göre kurulan yeni vakıflar ile mülhak vakıflar (Osmanlı döneminde kurulmuş aile vakıfları) ve cemaat vakıflarına, beyannamelerini internet üzerinden gönderme olanağı sağlandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, zaman ve iş kaybının önüne geçilmesi amacıyla toplam 5 bin vakfın internet üzerinden beyanname verebilmesi için ''Vakıf Bilgi Yönetim Sistemi''ni hayata geçirdi.

Genel Müdürlük, vakıflara ait detaylı bilgilerin elektronik ortamda analiz edilmesine imkan tanıyan Vakıf Bilgi Yönetim Sistemi'nin güvenli şekilde kullanılabilmesi amacıyla da tüm vakıflara şifre bilgileri gönderdi.


VAKIFLARIN ULUSLARARASI İLİŞKİLERİ DE BEYANNAMEDE
Vakıf yöneticileri yeni sistem sayesinde zaman kaybetmeden başında oldukları vakfa ait kimlik ve adres bilgileri, vakfın amacı, organı, üye sayısı ve çalışan bilgileri, vakfa bağlı müesseseler, tesisler ve sahip olunan gayrimenkuller, kar amaçlı kuruluşları ve mali bilgileri hakkında Vakıflar Genel Müdürlüğünü internet aracılığıyla bilgilendirebilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, sistemin kullanılması sırasında yaşanabilecek sorunların kolayca aşılabilmesi için ise ''Yardım Masası'' oluşturdu.