YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[1] Bina Yapımı [6] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [9] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] Hizmet Alımı
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
Sudan; Türkiye'ye Vakıf Konusundaki Başarının Sırrını Sordu.
 
 
Sudan Din İşleri ve Vakıflar Bakanı Dr. Azhari Al Tigani Başkanlığındaki Sudan Heyeti, Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, Genel Müdürümüz Sayın Yusuf BEYAZIT ile görüştü.

Bakan Al Tigani, ziyaretlerinin amacının, Türkiye’de son yıllarda vakıflar alanında yapılan önemli çalışmaları incelemek ve birincil kaynaktan bilgi almak olduğunu ifade etti.

Afrika’nın en büyük devletlerinden ve en fazla Müslüman nüfusu barındıran ülkesi olan Sudan’ın İslam kültürünün en önemli kurumlarından olan vakıf müesseselerine de sahip olduğunu anlatan Bakan Tigani, Ulusal İslami Vakıflar Divanı adıyla bir kurumdan da sorumlu olduğunu ifade etti.

Sudan’da onbinlerce dönüm araziden ve pek çok emlakten oluşan vakıf mallarının ihyası ve değerlendirmesi amacıyla gerekli yasal düzenlemelerin yapıldığını anlatan Bakan Al Tigani, Türkiye’de Vakıflar Genel Müdürlüğünün son yıllarda gerçekleştirdiği çalışmaları yakından takip ettiklerini vurgulayarak, Genel Müdürlüğün çalışmalarında kullandığı modeller hakkında bilgi talep etti.  Sudan’da binlerce dönüm vakıf arazisi ve emlakinin bulunduğuna işaret eten Bakan Al Tigani, Vakıflar Genel Müdürlüğünün son 7 yılda gelirlerini 15 kat arttıran çalışmalarının değerlendirilerek, kendi ülkelerinde de uygulanabileceğini ifade etti.

Vakıflar Genel Müdürü Sayın Yusuf Beyazıt da Genel Müdürlüğünün çalışmaları hakkında ve özellikle vakıf gelirlerinin arttırılması, gayrimenkulün en yüksek gelir getirici şekilde değerlendirilmesi konusunda bilgiler verirken, Kardeş Sudan Vakıfları için Genel Müdürlüğümüzün tüm teknik imkânlarını ve tecrübelerini seferber etmek üzere hazır olduklarını ifade ederek, Sudan Bakan’ının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirtti.