YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [5] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
Bölge Müdürleri Toplantımız 28-30 Ocak 2011 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşti.
 
 
ÇALIŞMA TOPLANTIMIZA KATILAN BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ VE DEVLET BAKANIMIZ SAYIN BÜLENT ARINÇ; “VAKIFTA ÇALIŞMAK AYRICALIKTIR” DİYEREK, KURUM ÇALIŞMALARINI DİKKATLE TAKİP ETTİĞİNİ KAYDETTİ.

Genel Müdürlüğümüz faaliyetlerinin Bölge Müdürlükleri bazında değerlendirildiği, yapılan çalışmalar ile hedeflenen kurumsal projelerin tartışıldığı Çalışma Toplantısı 28-30 Ocak 2011 tarihleri arasında, 25 Vakıflar Bölge Müdürünün katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Çalışma Toplantısının Açılış ve Kapanışını gerçekleştiren Başbakan Yardımcımız ve Devlet Bakanımız Sayın Bülent ARINÇ, “Vakıfta çalışmak ayrıcalıktır. Bir inanç meselesidir. Geçmişteki medeniyetimizin bir vakıf medeniyeti olduğunu bilmek gerekir.  Bu kurum her yönüyle farklı ve önemli bir kurumdur. Gelişigüzel çalışamayız. Hukuki mevzuatın ve vakfiyelerin öngördüğü şekilde işimizi en doğru şekilde yapmalı, Allah Rızasını kazanmalı, vakıf kuran ecdadımızın amaçlarını gerçekleştirmeliyiz.” dedi. Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent ARINÇ, yaptığı konuşmada, Vakıflar Genel Müdürlüğünün gelirlerini kendi öz kaynakları ile kazandığını vurgulayarak, vakıf gelirlerinin arttırılması ve bunların vakıf amaçlarına uygun şekilde kullanılarak değerlendirilmesinin önemini belirtti.

Toplantının kapanışında, kurum faaliyetlerinin bir değerlendirmesini yapan Sayın Genel Müdürümüz Dr. Adnan ERTEM ise, vakıf konusunun kökenine dikkat çekerek, “bu kadar köklü bir kurumun gelecek nesillerce de doğru şekilde algılanması ve yaşatılabilmesi en önemli amacımızdır. Vakıf bilincinin doğru şekilde anlaşılması ve gelecek kuşaklarımıza anlatılabilmesi için çalışmalıyız” dedi. Genel Müdürümüz Sayın Dr. Adnan ERTEM; vakıflara ait gayrimenkulün en yüksek gelir getirici şekilde değerlendirilmesi üzerinde dururken, gelir elde edilemeyen vakıf taşınmazlarının satışının yapılması suretiyle yeni taşınmazlar edinilmesinin bundan sonraki kurumsal politikanın ana hareket noktası olacağını kaydetti.