YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [4] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
Sayın Bülent ARINÇ’ın Vakıf Haftası Kutlama Mesajı
 
 
Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent ARINÇ’ın Vakıf Haftası Kutlama Mesajı

Vakıfların, vakıf kurumlarının; kültürümüzün ve iktisadi anlamda medeniyetimizin gelişmesinde, toplumun huzur ve refaha kavuşmasında, toplumsal dayanışmanın en üst seviyeye çıkmasında önemli bir yeri vardır.  Bu düşüncelerle vakıf olgusunun iktisadi yönüne dikkat çekmek amacıyla bu sene Vakıflar Haftasını, 5-11 Mayıs tarihleri arasında Vakıf Medeniyeti “İktisat” temasıyla kutluyoruz.

 

         Ecdadımız bizlere, almaktan çok vermenin hayırlı olduğu bir müessese olan, vakıf müessesesini emanet etmişlerdir.

 

Her sene olduğu gibi yine yurt çapında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Vakıflar Haftasının amaçlarından biri de; vakıf kuran atalarımızın bizlere bıraktıkları bu ihtişamlı mirası anlamaya çalışmak, bıraktıkları eserleri tanımak, tanıtmak ve toplumumuzda var olan vakıf sevgisini ve karşılıksız yardım etmek üzerine kurulu olan vakıf şuurunu canlı tutmaktır.

 

Bu amaçlar doğrultusunda, Vakıflar Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatıyla birlikte yoğun bir gayret göstermektedir. Tüm vakıflarımız yaptıkları çeşitli etkinliklerle sosyal yapının güçlenmesine büyük destek vermektedirler. Kendilerini bu destekten dolayı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Vakıflara gönül veren, vakıfların hayırlarının yaşatılması için gereken azim ve inançla çalışan tüm Vakıflar Genel Müdürlüğü personelini Vakıflar Haftası vesilesiyle kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.