YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [5] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
ABD Dışişleri Bakanı Din ve Küresel İşler Özel Temsilcisi Genel Müdürümüzü Ziyaret Etti.
 
 
Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Din ve Küresel İşler Özel Temsilcisi Sayın Shaun CASEY, Genel Müdürümüz Sayın Dr. Adnan ERTEM’i ziyaret etti.

 Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı
Din ve Küresel İşler Özel Temsilcisi Sayın Shaun CASEY, Genel Müdürümüz Sayın Dr. Adnan ERTEM’i ziyaret etti.

 
 
ABD Dışişleri Bakanı Din ve Küresel İşler Özel Temsilcisi Sayın Shaun Casey, Türkiye’ye gerçekleştirmiş olduğu ziyareti kapsamında 17 Ekim 2016 tarihinde Genel Müdürümüz Sayın Dr. Adnan Ertem’i makamında ziyaret etti. Söz konusu ziyarette ABD Ankara Büyükelçiliği temsilcileri de hazır bulundu.

      Sayın Casey
, ABD Dışişleri Bakanlığı Din ve Küresel İşler Özel Temsilciliği görevi hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra Genel Müdürlüğümüzün Türkiye’deki çeşitli inanç gruplarına yönelik faaliyetleri hakkında bilgi almak istediklerini dile getirdi.

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Ertem, Vakıflar Genel Müdürlüğünün teşkilat yapısı hakkında bilgi vererek; Genel Müdürlüğün Selçuklu ve Osmanlı döneminden devralınan vakıf mirasının devam ettirilmesi amacıyla çalıştığını, bu kapsamda çoğunluğu Müslümanlar tarafından kurulmuş vakıflar olmakla birlikte gayrimüslimler tarafından kurulmuş ancak bugün yöneticisi kalmamış vakıfların da yönetiminin üstlenildiği ve bu vakıflara ait gayrimenkullerin de restore edildiğini ifade etti. Bu kapsamda, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından son 13 senede gayrimüslimlere ait 12 adet dini yapının restore edildiğini, Diyarbakır’da yaşanan terör olayları nedeniyle tahrip olmuş Ermeni Katolik Kilisesi ve Ermeni Protestan Kilisesi’nin restorasyon ihalelerinin tamamlandığını da belirten Sayın Dr. Ertem ayrıca cemaat vakıfları hakkında da bilgi vererek cemaat vakıflarının amaca ve yasalara uygunluk denetiminden Vakıflar Genel Müdürlüğünün sorumlu olduğunu, son 13 senede yapılan düzenlemelerle cemaat vakıflarına gayrimenkul iadelerinin yapıldığı ve bu gayrimenkullerin yönetimlerinin tamamen cemaatine geçtiğini kaydetti.

Sayın Casey, Genel Müdürlüğün faaliyetleri hakkında edindiği bilgilerin çok faydalı olduğunu dile getirerek, ziyaretten duydukları memnuniyeti ve teşekkürlerini ifade etti.


Fotoğraf Galerisi
01
02
03
04