YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [5] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
ÜSKÜDAR KARTAL BABA CAMİİ BAŞBAKAN YARDIMCISI DOÇ.DR. SAYIN YALÇIN AKDOĞAN TARAFINDAN İBADETE AÇILDI
 
 
18. yüzyılda inşa ettirilerek vakfedilen bir eser olan Kartal Baba Camii 2013’te Vakıflar Genel Müdürlüğünce başlatılan restorasyon çalışmasının ardından bugün ibadete açıldı.

 ÜSKÜDAR KARTAL BABA CAMİİ TAMAMLANAN RESTORASYON ÇALIŞMASININ ARDINDAN BAŞBAKAN YARDIMCISI DOÇ.DR. SAYIN YALÇIN AKDOĞAN
TARAFINDAN İBADETE AÇILDI.

 
18. yüzyılda inşa ettirilerek vakfedilen bir eser olan Kartal Baba Camii 2013’te Vakıflar Genel Müdürlüğünce başlatılan restorasyon çalışmasının ardından bugün ibadete açıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada vakıf şuuruna dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Yalçın AKDOĞAN, asırlardır devam eden vakıf geleneğinin tek amacının "Allah'ın rızasını kazanmak" olduğunu vurguladı.  Başbakan Yardımcısı Sayın AKDOĞAN; bu amaçla devam eden faaliyetlerin, bir vakıf medeniyetinin ortaya çıkmasına yol açtığını ifade ederken, vakıf alanında yardımlaşma, dayanışma, kardeşlik gibi erdemlerin yeşerdiğine işaret etti.

Vakıflar Genel Müdürü Sayın Dr. Adnan ERTEM ise; Türkiye çapında 4 bin 500 eserin restorasyonunun gerçekleştirildiğini kaydederken; "Her yıl 250 civarında şantiyemiz Türkiye genelinde mevcut. Osmanlı'nın ayak izlerinin olduğu yerlerde de vakıf menşeli bütün eserlerin ayağa kaldırılması için gayret sarf ediyoruz” dedi.

Açılışa Isparta Milletvekilimiz Sayın Sait YÜCE, İstanbul Milletvekilimiz Sayın Nureddin NEBATİ, Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi TÜRKMEN, Üsküdar Kaymakamı Sayın Mustafa GÜLER,Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü Sayın Musa HOCA ve Vakıflar Genel Müdürü Sayın Dr. Adnan ERTEM ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Fotoğraf Galerisi
01
02
03
04
05
06
07
08
09