YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [5] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
TEKİRDAĞ ORTA CAMİİ BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN YALÇIN AKDOĞAN'IN KATILIMIYLA AÇILDI..
 
 
1856 yılında inşa edilerek vakfedilen Tekirdağ Orta Camii 25 Mart 2016 Cuma günü Başbakan Yardımcımız Doç. Dr. Sayın Yalçın AKDOĞAN’ın katılımıyla ibadete açıldı.

 

Başbakan Yardımcımız Sayın Yalçın AKDOĞAN, Tekirdağ Orta Camii’nin açılışında yaptığı konuşmada; Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün temel amacının vakıf medeniyetini yaşatmak, ihya etmek olduğunu vurgularken, "Bu, Hz. Muhammed başlattığı bir gelenek. Bu geleneğin temeli insana hizmet etmekt, insanı yaşatmaktır. Fakire fukaraya, garip gurebaya sahip çıkmaktır. Ecdadımız bu medeniyetini inşa ve ihya etmek için elinden gelen çabayı göstermiştir, hanlar, hamamlar, yollar, sebiller, camiler yaptırtmıştır.” Dedi.

 

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Adnan ERTEM ise, Vakıflar Genel Müdürlüğünün asli görevlerinden birini bir kez daha yerine getirmenin gururunu yaşadığını belirttiği açılış konuşmasında, Vakıf mefhumunun almadan vermek üzerine kurulduğunu vurguladı. Hayır, dayanışma üzerine yayılmış ve ilahi emre sahip çıkma düsturu üzerine medeniyetin inşa edildiğini, Vakıflar Genel Müdürlüğünün de milletin Allah rızası için karşılıksız verme düsturu etrafında bütün insani değerleri harmanlayarak oluşturduğu vakıf medeniyetini temsil etmekle görevli olduğunu hatırlattı.


Fotoğraf Galerisi
01
02