YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[1] Bina Yapımı [6] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [9] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] Hizmet Alımı
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
ZANZİBAR İLE PROTOKOL İMZALANDI.
 
 
Protokol’e Göre Zanzibar Vakıflarının Yeniden Hayat Bulmasına Genel Müdürlüğümüzce Destek Verilecek.

Zanzibar Vakıflar İdaresi ve Vakıflar Genel Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü Dr. Adnan ERTEM ve Abdullah Talib ABDULLA tarafından 16 Aralık 2015 tarihinde imzalandı.

1964 yılında Tanzanya hükümeti tarafından vakıfların feshedilmesiyle yok olan Zanzibar vakıfları, 2007 yılında hazırlanan yasa ile yeniden tanınmış ve vakıf mallarını idare etmek üzere Zanzibar Vakıf ve Trust Malları Komisyonu kurulmuştu.

Zanzibar Vakıflar İdaresi yetkililerinin Genel Müdürlüğümüzle daha önce kurdukları temaslarda; Zanzibar’daki vakıf mallarının yeniden tespit edilerek kayıt altına alınması, işletilmesi ve yönetilmesi için Komisyonun bilgi-işlem ağına, gayrimenkul sistemini geliştirmeye ve personelin eğitimine ihtiyacı olduğu; ayrıca eski vakıflara ait el yazması eserlerin de korunmasına ihtiyaç duyulduğu ancak bu konuda desteğe ihtiyaç duydukları belirtilmişti. Bu ihtiyaçtan yola çıkılarak Zanzibar’ın yok olan vakıflarının yeniden ihya edilmesi sürecine Genel Müdürlüğümüzce de destek verilmesi protokol ile imza altına alındı.    

Protokol İmza töreninde konuşan Genel Müdürümüz Dr. Adnan ERTEM: “Bizim sadece Osmanlı’nın hüküm sürdüğü yerlerdeki vakıflara değil tüm İslam coğrafyasındaki vakıflara sorumluluğumuz var; vakıfların uluslararası alanda gelişmesine katkı sunacak bu gibi çalışmalara Genel Müdürlüğümüz her türlü desteği sunmaktadır.” dedi.


Fotoğraf Galerisi
01
02
03
04