YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [4] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
EDİRNE HASAN SEZAİ DERGÂHI AÇILDI
 
 
Tarih ve turizm kenti Edirne’nin önemli ziyaret mekânlarından biri olan Hasan Sezai Dergâhı, Başbakan Yardımcımız Sayın Yalçın AKDOĞAN, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir ÜNAL' ın katılımıyla açılmıştır

          EDİRNE HASAN SEZAİ DERGÂHI İBADETE AÇILDI
 
              Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen Hasan Sezai Dergâhı, Başbakan Yardımcımız Sayın Yalçın Akdoğan, Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal ve Vakıflar Genel Müdürü Sayın Dr. Adnan Ertem tarafından ibadet ve ziyarete açıldı.
           Edirne’nin önemli ibadet ve ziyaret mekânlarından biri olan Hasan Sezai Dergâhında onarım çalışmaları 2013 yılında başlamıştı. Çalışmaların tamamlanmasını takiben ibadet ve ziyarete, düzenlenen tören ve kılınan ilk Cuma namazı ile başlanıldı.
              Törende ilk olarak konuşan Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Edirne’nin Vakıf eseri yoğunluğu fazla olan bir şehir olduğunu, Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak Edirne’ye büyük bir hassasiyet gösterdiklerini ve aynı anlayışla bundan sonra da çalışmalarını yürüteceklerini belirtti.
                Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de konuşmasında, Hasan Sezai Dergâhının onarımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
                Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, yolda henüz Edirne’ye yaklaşırken bu şehrin uhrevi havasını hissetmeye başladıklarını kaydetti.
          Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ise, yurt genelinde Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen ve tamamlanan onarım çalışmalarına dikkat çekti. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan “Vakıf eserleri ülkenin tapusudur. Aynı zamanda bu ülkenin maneviyatını, ruhaniyetini ortaya koyan eserlerdir. Bizler de bu eserlere sahip çıkmaya çalışıyoruz.” dedi. Başbakan Yardımcısı Akdoğan, 2016 yılı yatırım programında bulunan Edirne’deki Vakıf eserlerini sayarak, bu eserlerin de Hasan Sezai Dergâhı gibi hak ettikleri bakımı ve özeni göreceklerini ifade etti.
                Konuşmaların ardından kılınan ilk Cuma namazı ile birlikte Edirne Hasan Sezai Dergâhı halkın ibadet ve ziyaretine açıldı.
             Daha sonra, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından onarımı tamamlanarak geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan Edirne Büyük Sinagog da Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Vakıflar Genel Müdürü Dr.Adnan Ertem ve beraberlerindeki heyetle birlikte ziyaret edildi. Burada, Türk Musevi Cemaati Başkan Yardımcısı Moris Levi tarafından Büyük Sinagog ile ilgili bilgi verildi.


Fotoğraf Galerisi
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18