YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[1] Bina Yapımı [6] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [9] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] Hizmet Alımı
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
MASALCI VÂKIF DEDE SELİMİYE’DE
 
 
Masalcı Vâkıf Dede, Vakıf abidelerle dolu Edirne’de, biri Selimiye Camii avlusunda olmak üzere toplam 8 gösteri sundu.

 MASALCI VÂKIF DEDE SELİMİYE’DE

Masalcı Vâkıf Dede, Vakıf abidelerle dolu Edirne’de, biri Selimiye Camii avlusunda olmak üzere toplam  8 gösteri sundu.
Yetişen nesillere Vakıf kültürünü anlatmak üzere yola çıkan Masalcı Vâkıf Dede, Edirne’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 7 ortaokulda öğrencilerle buluşarak vakfı anlattı, sekizinci gösterisini ise Edirne’deki en büyük Vakıf abide, UNESCO Dünya Mirası Selimiye Camii’nin avlusunda gerçekleştirdi. Bu sunuma Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve Arnavutluk Elbasan Valisi Dr.Arben Kamami başta olmak üzere çok sayıda davetli de katıldı.
 
Devlet Tiyatrosu sanatçısı Çetin Azer Aras’ın hayat verdiği Masalcı Vâkıf Dede’nin oyunu büyük ilgi görürken, öğrencilerin ve öğretmenlerin de aktif biçimde rol aldıkları oyunda Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de Vakıf kuran dedeyi canlandırdı.
Vâkıf Dede, gösterisini izleyen çocuklara hediyeler verdi.
Masalcı Vâkıf Dede, Edirne’deki diğer gösterilerini İsmail Güner Ortaokulu, İstiklal Ortaokulu, Selimiye İmam Hatip Ortaokulu, Yusuf Hoca Ortaokulu,  Kavgaz Ortaokulu, Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu ve Ferah Ortaokulu’nda gerçekleştirdi.


Fotoğraf Galerisi
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15