YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[1] Bina Yapımı [6] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [9] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] Hizmet Alımı
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
DÜNYA BAĞIŞÇILIK ENDEKSİ PANELİ 09 ŞUBATTA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
 
Panel 9 Şubat 2015 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevi Konferans Salonu’nda Türkçe ve İngilizce dillerinde gerçekleştirilmiştir.


İngiltere merkezli Yardım Kuruluşları Vakfı (Charities Aid Foundation – CAF) tarafından; ihtiyaç sahipleri ve sivil toplum kuruluşlarına yapılan bağışlar ile gönüllülük çerçevesinde devletlerin yaptığı yardımlardan ziyade bireylerin hayırseverlik eğilimlerini ölçmeye yönelik yayımlanan Dünya Bağışçılık Endeksi (World Giving Index) verilerine göre, Türkiye'nin her yıl son sıralarda yer aldığı görülmektedir.
 
Türkiye’nin en köklü hayır kurumlarından biri olan Genel Müdürlüğümüz bu durumun gerçekliğini ve nedenlerini tartışmak, Türkiye’nin sürekli bir biçimde son sıralarda yer almasını Türkiye gündemine taşımak ve konuyu muhataplarıyla birlikte ele alarak duruma ilişkin çözüm önerileri geliştirebilmek amacıyla hayırseverlik alanında faydalı olacağı düşünülen bir panel gerçekleştirildi.
 
Hayırsever değil miyiz? sorusuna cevap aranan panelde, anketi hazırlatan ve yayınlayan Charities Aid Foundation (CAF) ile anketi tüm ülkelerde uygulayan Gallup Araştırma Şirketi’nden yetkililerin yanı sıra Türkiye’de, Dünya Bağışçılık Endeksi konusunda muhatap olduğunu düşündüğümüz kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar ve çatı kuruluşlar, bu alanda çalışan akademisyenler ve ilgili uluslararası kuruluşlar aktif katılımcı, müzakereci ya da dinleyici olarak katılmışlardır.
 
Söz konusu Panel 9 Şubat 2015 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevi Konferans Salonu’nda Türkçe ve İngilizce dillerinde gerçekleştirilmiştir.

 
Panele ilişkin detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.
 
Panel afişine buradan ulaşabilirsiniz.
 


Fotoğraf Galerisi
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13