YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [5] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
Abdürrezzak Antaki Camii (yeni camii) ibadete açıldı.
 
 
Restorasyonu Tamamlanan Abdürrezzak Antaki Camii (yeni camii) Vakıflar Genel Müdürü Sayın Dr. Adnan Ertem’in iştirakiyle ibadete açıldı.

Caminin sülüs hatla yazılı kitabesinde; Camii (1724) yılında Antakyalı zenginlerden Abdürrezzak Antaki tarafından yaptırıldığı,  Minaresi ise minaredeki kitabesine göre de 1142 H. (1729) tarihinde Abdullah Bin Ali Beşe tarafından yaptırıldığı anlaşılmaktadır. Yeni Camii gerek mimarisi gerekse mekân itibariyle tipik ulu camiler içinde bulunan eserin ana duvarları ve minaresi, Adana Ulu Camii’nde olduğu gibi Kahire'deki bazı Memlük yapılarını hatırlatmaktadır.

Adana Valisi Mustafa BÜYÜK ile Vakıflar Genel Müdürümüz Sayın Dr. Adnan ERTEM’in iştiraki ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla 27 Haziran 2014 tarihinde Abdürrezzak Antaki Camii ibadete açılmıştır.


Fotoğraf Galerisi
01
02
03
04
05
06
07
08
09