YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[1] Bina Yapımı [6] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [9] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] Hizmet Alımı
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
İSTİKLAL MARŞININ KABUL EDİLDİĞİ GÜNÜ ve MEHMET AKİF ERSOY' U ANMA GÜNÜ
 
 
İstiklal Marşının Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü..

İSTİKLAL MARŞININ KABUL EDİLDİĞİ GÜNÜ VE
MEHMET AKİF ERSOY' U ANMA GÜNÜ

İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 93. yılı münasebetiyle, Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde, Türkiye Yazarlar Birliği’nin de katılımcı olduğu organizasyon ile Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi (Tacettin Sultan Dergâhı) bahçesinde “İstiklal Marşı'nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü” programı gerçekleştirildi.

Ankara Valiliği, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri ile Ankara'da bulunan sivil toplum kuruluşları, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı program saat 10.00'da Polis Okulu Bandosunun eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayıp; protokol konuşmaları, İstiklal Marşı'nın öğrenciler tarafından okunması, Mehmet Akif Ersoy ve şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim okunması, Ersoy'un evini ziyaret, kitap ve fotoğraf sergisinin gezilmesi ile tamamlandı.

Mehmet Akif tarafından yazılan İstiklal Marşı, 12 Mart 1921'de TBMM tarafından 'Milli Marş' olarak kabul edildi. Türkiye'nin en zor günlerinde yazılan İstiklal Marşı, halkın üzerinde en fazla mutabık kaldığı, aradan geçen bunca yıla rağmen heyecanla okuduğu bir metin oldu. TBMM tarafından 4 Mayıs 2007'de “İstiklal Marşı'nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü” Kanunu'nu kabul edilerek, 12 Mart tarihi “milli gün olarak ilan edildi.
 Fotoğraf Galerisi
001
002
003
004
005
006
007
01
02
06