YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [5] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Haberler
ASLANHANE CAMİİ” BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN BÜLENT ARINÇ TARAFINDAN İBADETE AÇILDI.
 
 
Ankara’nın en büyük tarihi camii olan “Aslanhane Camii” 1.11.2013 günü Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent ARINÇ tarafından ibadete açıldı.

Ahi Şerafettin Camii olarak da bilinen Ankara’nın en büyük tarihi vakıf camiinde 2010 senesinde Vakıflar Genel Müdürlüğünce başlatılmış olan restorasyon çalışması sona erdi. Camii, bugün (1 Kasım 2013) Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent ARINÇ tarafından ibadete açıldı.

Başkent Ankara’daki en önemli Selçuklu yapısı olan ve ahşap işçiliği ile dikkat çeken camiinin inşa tarihi net olarak bilinmemekle birlikte, minber kitabesinde 1289 olarak tarihlendiriliyor.

Meclis Başkanımız Sayın Cemil ÇİÇEK, Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent ARINÇ, Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir BOZDAĞ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Salih KAPUSUZ ile çok sayıda milletvekilimizin de teşrif ettikleri açılış, Vakıflar Genel Müdürümüz Sayın Dr. Adnan ERTEM’in yanı sıra, Vakıflar Meclisi üyeleri ile Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanları ve Ankara Halkının yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Aslanhane Camii’nde restorasyon sonrasında kılınan ilk Cuma namazını Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail HIZLI kıldırdı.

 Fotoğraf Galerisi
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12