YATIRIMLARIMIZ TARİHÇE KÜLTÜREL FAALİYETLER SOSYAL HİZMETLER TAŞINMAZ VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIF KAYITLARI ARŞİVİ TAŞINIR VAKIF KÜLTÜR VARLIKLARI VAKIFLAR HAKKINDA VAKIF NASIL KURULUR? BEYANNAME VE BİLDİRİMLER VAKIF İSTATİSTİKLERİ VGM ETİK KOMİSYONU HİZMET STANDARTLARI YAYINLAR PLAN, PROGRAM ve RAPORLAR İDARİ BİRİM KİMLİK KODLARI MALİ TABLOLAR
 
İhale İlanları
[11] Eski Eser Onarımı [2] Eski Eser Proje Temini [1] Bina Onarımı [4] Kiralık Gayrimenkuller [2] Yapım Onarım Karşılığı Kiralama [1] İhale İlanı İptali
İhale İlanları
 
 
 
 
 
 
 
Duyurular
Filistin Din İşleri Ve Evkaf Bakanı Ve Beraberindeki Heyet Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.
 

Filistin Gazze Yönetimi Din İşleri ve Evkaf Bakanı Prof. Dr. Saleh H. S. ALREQEB beraberinde Emlak İşleri Genel Müdürü...

 Filistin Gazze Yönetimi Din İşleri ve Evkaf Bakanı Prof. Dr. Saleh H. S. ALREQEB beraberinde Emlak İşleri Genel Müdürü Munther K.S. ALGHAMERY, Özel Kalem Müdürü Abdalrauf J.a. a. ALQUTATİ ve Dış İlişkiler Müdürü Anwar A.H. ABUSHAWISH ile Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

 
Filistin Gazze Yönetimi Din İşleri ve Evkaf Bakanı ALREQEB ve beraberindekileri Genel Müdür Yardımcımız Sayın Burhan ERSOY karşıladı.
 
Genel Müdür Yardımcımız Sayın Burhan ERSOY Vakıflar Genel Müdürlüğünün yaklaşık 41 bin 720 mazbut vakfın yöneticisi olduğunu ifade ederken, bu vakıfların bir kısmının bugün artık ülkemiz sınırları dışında kaldığını ancak 2008 yılında kabul edilen Vakıflar Kanunu ile birlikte kurulan Dış İlişkiler Daire Başkanlığı kanalıyla Genel Müdürlüğümüzün yurtdışındaki Osmanlı eserleri ile ilgili ortak çalışmalar yapmaya başladığını ifade etti. Macaristan, Bulgaristan, Makedonya ve Bosna Hersek ile hali hazırda ortaklaşa çalışmalar yapıldığını vurgulayan Genel Müdür Yardımcımız Sayın Burhan ERSOY vakıf şuurunun yaşatılmasına verilen önemin altını çizdi.
 
Filistin Heyeti adına görüşmeden memnuniyetlerini bildiren Bakan ALREQEB ise, Genel Müdürlüğümüzün uluslararası çalışmalarını takip ettiklerini kaydederek, Filistin Gazze sınırlarında kalan vakıf taşınmazları ve eserleri ile ilgili işbirliği çağrısında bulundu.
 
Genel Müdür Yardımcımız Sayın Burhan ERSOY, Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakanlığı ile işbirliğine hazır olunduğunu ve birlikte yapılacak projelerin memnuniyetle karşılanacağını ifade etti. Görüşmenin sonunda Filistin Evkaf ve Din İşleri Bakanı ile beraberindeki heyete Vakıflar Genel Müdürlüğü arşivinde bulunan Filistin’de kurulmuş Osmanlı Vakıflarına ait vakfiyelerin metinleri ile Filistin ile ilgili 14 bin adet vakıf belgesi dijital ortamda teslim edilirken, Mehmet Akif İnan’a ait Mescid-i Aksa isimli şiir armağan edildi.   
 

 Filistin Heyetinin Ziyareti
1
2
3
4
5
6
7
8